Okolice

Zalew w Starej Morawie 2 km


aaa


Zalew w Starej Morawie 2 km – sztuczny zbiornik wodny retencyjno-rekreacyjny o powierzchni 5,5 ha w pobliżu wsi Stara Morawa. Południowo-zachodni brzeg posiada naturalne ukształtowanie z bezpośrednim dostępem do wody. Pozostałe brzegi są wykonane w postaci betonowego obwałowania. Przy zalewie wybudowane są następujące elementy zagospodarowania dla potrzeb rekreacji:
* strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą,
* molo i pomosty z wieżą widokową,
* punkty gastronomiczne,
* toalety, drogi dojazdowe

Stacja Narciarska Kamienica 300 m
Stacja Narciarska Kamienica została uruchomiona 20 grudnia 2002 r, na stokach Góry Oliwnej, schodzących do miejscowości Kamienica i Bolesławów, położonych w Masywie Śnieżnika, w odległości 3 km od Stronia Śląskiego. Dolina potoku górskiego o tej samej nazwie jak miejscowość Kamienica bierze swój początek u stóp Śnieżnika, drugiego pod względem wysokości – po Śnieżce – szczytu Sudetów (1425 m n.p.m.). Z tras zjazdowych tego stoku jest on doskonale widoczny i łatwo rozpoznawalny. Stacja oferuje cztery komfortowe wyciągi oraz sztucznie naśnieżane i uprawiane ratrakiem trasy o łącznej długości 1500 m. Dostęp do wyciąg z obydwu miejscowości po obu stronach Góry Oliwnej, z obu stron parkingi i gastronomia – odległość od naszego ośrodka to zaledwie 300 m.
Więcej informacji na www.kamienicanet.com

Ośrodek Narciarski – Czarna Góra 8 km
Kompleks urządzeń sportowych ośrodka stanowi kolej linowa długości 1367 m, osiem wyciągów narciarskich o łącznej długości prawie 8 km oraz karuzela narciarska dla dzieci. W ciągu godziny może skorzystać z tych urządzeń ponad 5 tysięcy osób. Sześć głównych tras narciarskich jest utrzymywanych przez cztery ratraki i kilka skuterów śnieżnych.Ośrodek całoroczny, zimą stacja narciarska, latem czynna jest kolej linowa – wjazdy turystyczne. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, z której widać rozległą panoramę.

Jaskinia Niedźwiedzia – Kletno 4 km
Jedna z największych atrakcji Masywu Śnieżnika to Jaskinia Niedźwiedzia położona na prawym zboczu doliny Kleśnicy, w bloku marmurów leżącym w górze Stromej (1166,8 m n.p.m.). Jest to najdłuższa jaskinia położona po polskiej stronie Sudetów, którą po przypadkowym odkryciu w roku 1966 podczas eksploatacji kopalni marmuru, a następnie wielu pracach badawczych, geologicznych, górniczych i budowlanych udostępniono dla turystów od 1983 roku.
Więcej informacji na www.jaskinia.pl

Przejście graniczne Nowa Morawa – Stare Mesto -5 km


Granicę w tym przejściu możemy przekroczyć pieszo, rowerem, motorem, samochodem osobowym, a także ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej do 12 ton. W przejściach ogólnodostępnych dozwolone jest przekraczanie granicy państwowej przez obywateli wszystkich państw świata na podstawie paszportów oraz innych dokumentów uprawniających do jej przekraczania.

Uzdrowisko – Lądek Zdrój 12 km


Zasoby wód termalnych bijących w Lądku Zdroju wykorzystywane są w leczeniu już od XIII w. Tak długa historia kuracji uzdrowiskowej upoważnia Lądek Zdrój do określenia miasta jako najstarszego uzdrowiska w Polsce. Liczne lądeckie źródła, potrafią ukoić zmęczone ciało, a także dostarczyć organizmowi energii i sił witalnych. Ponadto Lądek kusi swym malowniczym położeniem. Miasteczko otoczone jest bogatymi i urokliwymi kompleksami leśnymi, okolone łagodnymi wzgórzami oraz rozległymi łąkami.
Więcej informacji na www.uzdrowisko-ladek.pl

Zapora Wodna – Międzygórze 40 km


W dalszej części Wilczki, poniżej wodospadu i wąwozu, znajduje się zbiornik przeciwpowodziowy wzniesiony na początku XX wieku. Kamienna zapora ma ponad 29 m wysokości i 108 m długości. Przejście metalową kładką na wysokości 30 m jest niezapomnianym wrażeniem, a przy tym pozwala na podziwianie wspaniałych górskich widoków. Do zapory prowadzi zielony szlak z Międzygórza, która dalej wiedzie na Igliczną.

Ogród Bajek – Międzygórze 40 km


Niewielki ogród malowniczo położony na stromym zboczu Lesieńca, na wysokości 700 – 710 m n.p.m. otoczony przez świerkowy las i górskie łąki. Założył go Izydor Kristien w hołdzie baśniom, urzekającej okolicy, a także wszechwładnemu Duchowi Gór. Zgromadzone tu liczne okazy ozdobnych roślin ogrodowych oraz typowo górskich są tłem dla wykonanych w większości z korzeni i konarów drzew, a także kamieni oryginalnych motywów baśniowych tj. figurek, totemów, domków, altanek i innych.

Wodospad Wilczki – Międzygórze 40 km


Największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, jeden z najwyższych w Sudetach. Powstał na linii uskoku tektonicznego, skąd rzeka Wilczka spada z ponad 20 m do kotła i dalej płynie wąskim wąwozem, którego pionowe skały osiągają nawet 25 m. Wokół wodospadu rośnie piękny, stary las mieszany i wznoszą się malownicze skałki. Wodospad wraz z najbliższym otoczeniem objęte są od 1958 roku ochroną i tworzą rezerwat przyrody „Wodospad Wilczki”.
Więcej informacji na www.miedzygorze.com.pl/atrakcje.html
More info miedzygorze.com.pl/en/

Kopalnia Uranu – Kletno 4 km


Kopalnia uranu położona jest na północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika. Działała ona w latach 1948-1953, wykorzystując m.in. kilka średniowiecznych sztolni, w których w przeszłości prowadzono wydobycie żelaza, srebra i miedzi. Kopalnia obejmowała 20 sztolni, 3 szyby, a sumaryczna długość wszystkich wyrobisk górniczych wynosiła ponad 37 km. Łącznie wydobyto tu 20 ton uranu.
Więcej informacji na www.kletno.pl
[two_thrid]

Kontakt

Apartamenty pod Śnieżnikiem
Bolesławów 11 L
57-550 Stronie Ślaskie
tel. (+48) 74 814 29 10
tel kom (+48) 603 206 084, (+48) 602 247 402
e-mail: apartamenty@geotrade.pl

Dołącz do nas na Facebook

Akceptujemy karty płatnicze